TKHK İzleme Ölçme ve Değerlendirme Kurum Başkan Yardımcılığı Tarafından TKHK TİG - Klinik Veri Validasyon Eğitimi - 3 Gerçekleştirilecektir

24-30 NİSAN 2016 tarihleri arasında Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin katkılarıyla TKHK- TİG Klinik Veri Validasyon Eğitimi - 3 Bursa ilinde gerçekleştirilecektir.

Başvurular Genel Sekreterlikler üzerinden Ekte'ki Makam Olur'una istinaden  gerçekleştirilecek olup, bireysel başvuru kabul edilmeyecektir. Genel sekreterlikler sağlık tesislerinden katılması uygun görülen klinik kodlamacılara ilişkin verileri toplayarak başvurularını ekte yer alan formatta tkhk.tig@saglik.gov.tr e-posta adresine en geç 13 Nisan 2016 günü saat 17:00’a kadar yapmaları gerekmektedir.

Toplam kontenjan 120 kişiyle sınırlı olacağı için gelen başvurular Kurumumuz tarafından değerlendirilecek olup nihai katılımcı listesi 19 Nisan 2016 günü saat 17.00’a kadar sayfamızda yayınlanacaktır. Başvuru sonuçlarının http://www.tkhk.gov.tr/DB/36 linki üzerinden takip edilmesi gerekmektedir.

Not 1: Başvuru için klinik kodlamacının temel eğitim almış, en az 1 yıl aktif olarak çalışmış olması gerekmektedir.

Not 2: Bu eğitim klinik kodlamacıların validasyonunu sağlamak amaçlı gerçekleştirilmektedir.

Not 3: Daha önce TKHK-TİG Klinik Veri Validasyon Eğitimi-1 ve 2’ye katılan klinik kodlamacılar başvuru yapamazlar.

Not 4: Katılımcıların diz üstü bilgisayar getirmeleri zorunludur.

Not 5: Söz konusu eğitime ilişkin konaklama giderleri her bir katılımcının kendisi tarafından fatura karşılığında OTELE GİRİŞTE ödenecektir. Görevlendirilecek kişilere, 6245 saylı Harcırah Kanunu çerçevesinde kendilerine tahakkuk edecek yevmiye, konaklama ve ulaşım (Uçak dâhil) giderleri çalıştıkları Kurum tarafından ödenecek olup talep edilmesi halinde yeteri kadar avans verilebilecektir.

Not 6: Katılımcılar için detaylı bilgi notu katılımcı listesi ile yayınlanacaktır.

  

Bilgi için: İlknur ŞENGÜN

Klinik Tanı ve Maliyet Yönetimi Daire Başkanlığı 

Telefon No:  (312) 705 1948

Sosyal Medyada Paylaş: Facebook'ta Paylaş Twitter
  1. İlgili Dosyalar