3. TİG Sempozyumu ve Üst Değerlendirici Çalıştayı Konya’da Gerçekleştirildi

03-05 Şubat 2016 tarihlerinde Konya ilinde TKHK İzleme, Ölçme ve Değerlendirme Kurum Başkan Yardımcılığı, Klinik Tanı ve Maliyet Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Konya ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin ev sahipliğini yaptığı sempozyumda TİG Algoritması, Dünya'da ve Türkiye’de TİG Uygulaması, TİG’e Dayalı Ödeme Parametreleri ve Konya ili veri analizleri ile ilgili sunumlar yapılmıştır. Sempozyuma Daire Başkanımız, Klinik Kodlama Değerlendirme Birimi çalışanları, Genel Sekreterimiz ve Tıbbi Hizmetler, İdari Hizmetler ve Mali Hizmetler Başkanları, Hastane Yöneticileri ve TİG Birimi çalışanları katılım sağlamıştır. Sempozyum sonunda Başkanlığımızca 14-18 Aralık 2015 tarihleri arasında Konya ilinde yapılan yerinde değerlendirme çalışmalarında dereceye giren sağlık tesisi yöneticilerine ve yine dereceye giren klinik kodlamacılara teşekkür belgeleri verilmiştir.

Üst değerlendirici çalıştayında ise merkezi ve yerinde değerlendirme çalışmaları ile ilgili tespit edilen sorunlar, sık karşılaşılan hatalar, değerlendirme algoritmaları ve 2015 yılı değerlendirme çalışmalarına ilişkin görüş alış verişinde bulunulmuştur.

Ev sahipliklerinden dolayı başta Genel Sekreterimiz Sayın Uzm. Dr. Gökhan DARILMAZ’a, Tıbbi Hizmetler, İdari Hizmetler ve Mali Hizmetler Başkanlarımıza, tüm genel sekreterlik çalışanlarına teşekkür ederiz. Ayrıca katılım ve katkılarından dolayı TKHK Üst Değerlendirici Ekibine de teşekkür ederiz.

 

Sosyal Medyada Paylaş: Facebook'ta Paylaş Twitter