TİG Klinik Veri Validasyon Eğitimi-II

TİG-Klinik Veri Validasyon Eğitimi -II Gerçekleştirilecektir

Kurumumuza bağlı sağlık tesislerince yürütülen TİG çalışmalarının en önemli unsurlarından birisi sağlık tesislerince üretilen hizmetlere ilişkin klinik verilerin doğru olarak sisteme gönderilmesidir.

TİG-Klinik Veri Validasyon Eğitimleri, klinik kodlamacıların bilgilerinin tazelenmesi, sık karşılaşılan hataların tespiti, daha doğru ve standartlara uygun kodlama gerçekleştirilmesi ve uygulama birliğinin sağlanması amacıyla Kurumumuz tarafından dönemler halinde aktif klinik kodlama yapan tüm klinik kodlamacılara verilecektir.

Bu kapsamda 05-09 Ekim 2015 tarihleri arasında TİG-Klinik Veri Validasyon Eğitimi-II, Aydın İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nin katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

                                                      Eğitim Başvurusu

 

  • Başvurular Genel Sekreterlikler aracılığıyla yapılacak olup, bireysel başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Eğitime katılacak kişiler; Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı sağlık tesislerinde çalışan, Temel Klinik Kodlama Eğitimi almış ve şu anda aktif kodlama yapanlar arasından seçilecektir.
  • Hastane yönetimi, belirtilen koşulları taşıyan personelden eğitime katılım talebi bulunan kişileri Ek’teki listede yer alan forma uygun olarak bağlı bulundukları genel sekreterlik TİG Birimlerine gönderecektir.
  • Genel Sekreterlik TİG Birimleri başvuruları değerlendirerek uygun görülen başvuruları 15 Eylül 2015 tarihi mesai bitimine kadar tkhk.tig@saglik.gov.tr adresine göndereceklerdir.
  • Klinik Veri Validasyon Eğitimi -II için katılımcı kontenjanı 150 kişi ile sınırlıdır. Başkanlığımız tarafından genel sekreterliklerden gelen başvurular değerlendirilecek olup nihai liste 22 Eylül 2015 günü Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Klinik Tanı ve Maliyet Yönetimi Daire Başkanlığı’na resmi web sayfasından http://www.tkhk.gov.tr/DB/36 duyurulacaktır.
  • Eğitim sonunda değerlendirme sınavı yapılacaktır.

  

Eğitim yeri, eğitim programı ve katılımcı listesi önümüzdeki günlerde Başkanlığımız web sayfasından ayrıca duyurulacaktır.

 

 

Konuyla ilgili bilgi için;

Klinik Tanı ve Maliyet Yönetimi Daire Başkanlığı

Emine DURMAN (0312) 7051436

Hüsniye ONUR     (0312)  7051639                          

Sosyal Medyada Paylaş: Facebook'ta Paylaş Twitter
  1. İlgili Dosyalar