Daire BaşkanıFuat ÇALIŞKAN
Daire Başkanı


1974 yılında Yozgat/Çekerek’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da, lisans öğrenimini ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.
1994 yılında Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Laboratuvar Teknisyeni olarak meslek hayatına başladı. 2004 yılına kadar aynı kurumda görev yaptıktan sonra aynı yıl Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne naklen atandı.
2004-2005 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Sendika İşlemleri Birim Sorumluluğu görevinde bulundu. 2005 yılında askerlik görevini yerine getirdikten sonra Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Pratisyen Doktor Atama, Doktorlar Sicil ve Uzman Doktor Atama Şube Müdürlüklerinde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2012 yılında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İnsan Kaynakları Kurum Başkan Yardımcılığında Araştırmacı olarak görev yaptı. Aynı yıl Daire Başkanı olarak atandı ve 2013 yılı itibari ile Kurum Yönetim Hizmetleri ve Özlük İşleri Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.
Fuat Çalışkan evli ve üç çocuk babasıdır.