YABANCI HEKİMLERİN SAĞLIK TURİZMİ KAPSAMINDA ÜLKEMİZİ ZİYARETİ

06-09 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen HESTOUREX Sağlık ve Spor Fuarına gelen farklı branşlardan Rusya Federasyonu uyruklu hekimlerin, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla 09 Nisan 2017 tarihinde Mersin Şehir Hastanemizi ziyarette bulunmuşlardır.

Hekim grubu tarafından; Mersin Şehir Hastanesinin fiziki, teknoloji ve insan kaynağı açısından Avrupa standartlarında modern bir hastane olduğu vurgulanarak, sağlık turizmi kapsamında tedavi amaçlı hasta gönderilebileceği dile getirilmiştir. Ayrıca, Mersin ve Tarsus’un tarihi ve turizm bölgeleri ziyaret edilmiştir.

Yabancı dillerde hazırlanmış tanıtım videosu, broşür, katalog vb. materyaller ile tanıtım faaliyetlerinde bulunularak, sağlık hizmet süreçleri, fiyatlandırma, organizasyon, transfer gibi konular ile ilgili yöneltilen sorulara; Mersin Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcıları; Uzm. Dr. Abdullah SERİN, Uzm. Dr. Bahar AYDINLI, Uzm. Dr. Yusuf ÇOKAY ve TKHK Sağlık Turizmi Koordinasyon ve Uluslararası Hasta Departman Sorumlusu Oğuzhan KAYA tarafından cevap verilerek şehir hastanemiz hakkında bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

Çalışmada emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılı çalışmaların devamını dileriz.


                                                                            TKHK SAĞLIK TURİZMİ KOORDİNASYON VE ULUSLARARASI HASTA BİRİMİ