Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun Sağlık Turizminde Uluslararası Tanıtımı

Yaklaşık 3.000 (Üç Bin) yabancı uyruklu sağlık sektör temsilcilerinin katılım sağladığı “World Health Sport Toursm Congress & Exhibition - Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Kongre ve Fuarı (Hestourex)” 06-09 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşmiştir.

Sayın Müsteşarımız Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ stantlarımızı ziyaret etmiş olup Kurumumuz ve bağlı sağlık tesislerimizin sağlık turizmi faaliyetleri hakkında bilgilendirilmiştir. Ayrıca, T.C. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU stantlarımıza ziyarette bulunarak iyi temennilerde bulunmuşlardır.

Mersin K.H.B.Genel Sekreterliği Mersin Şehir Hastanesi, İstanbul Çekmece Bölgesi K.H.B. Genel Sekreterliği Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi, Konya K.H.B. Genel Sekreterliği ve Antalya K.H.B. Genel Sekreterliğimize bağlı sağlık tesislerimizin yanında, Kalkınma Ajansları ile yapılan ortak proje çalışmaları kapsamında Samsun, Edirne, Van, Kırklareli, Tekirdağ, Trabzon, Diyarbakır K.H.B Genel Sekreterlikleri tarafından stant açmak suretiyle, sağlık turizminde görevli personel tarafından sağlık tesislerimizin tanıtımı yapılmıştır.

Gürcistan Ajara Bölgesi Sağlık Bakanı Sayın Prof. Dr. Jemal PUTKARADZE ve bir çok ülke sağlık sektör temsilcileri tarafından stantlarımız ziyaret edilerek yabancı dillerde hazırlanmış video çekimi, broşür, katalog vb. materyaller ile tanıtım faaliyetlerinde bulunularak, sektör temsilcileri ile B2B (Business to Business) görüşmeleri yapılıp, TKHK Sağlık Turizmi Koordinasyon ve Uluslararası Hasta Departman Sorumlusu Oğuzhan KAYA ile birim çalışanları Meral TOPALLAR, Gülay TUNCEL tarafından sağlık tesislerimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunulmuştur.                                                                               

    
                                                                                        TKHK SAĞLIK TURİZMİ KOORDİNASYON VE ULUSLARARASI HASTA BİRİMİ