Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 16-17 Şubat 2017 tarihleri arasında Çocuk Yoğun Bakım Eğitimi gerçekleştirildi

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılan 4 yataklı Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde görev alan personelin bilgi ve becerisinin geliştirilmesi amacıyla, 16-17 Şubat 2017 tarihleri arasında, Kurumumuz Eğitim Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde, Uşak ilinde hekim ve hemşirelere yönelik “Çocuk Yoğun Bakım Eğitimi” gerçekleştirildi.

2 gün süren eğitimimiz boyunca katılımcıların kazanılan bilgi ve beceri ile bireyselleştirilmiş bakımı, çocuk ve ailesine yönelik yaklaşımlara yansıtarak çocuk yoğun bakım ünitelerindeki temel prensipleri kavrayıp uygulamak ve spesifik sorunlara yönelik bakım verebilecek düzeyden hastanın taburcu edilmesi ile taburculuk sonrasında evde bakımına kadar iş ve işlemlere ilişkin Ekte yer alan program doğrultusunda bilgilendirme yapıldı.

Eğitime, Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterinin ev sahipliğini yaptığı Uşak, Manisa, Afyon ve Denizli olmak üzere toplamda 4 ilden hekim ve hemşirelerden oluşan 36 personel katılım sağladı. 2 gün (16 saat) süren eğitimde İnteraktif sunumlar yanında örnek vaka çalışmaları üzerinde duruldu. Eğitim sonunda soru cevap tekniği kullanılarak öğrenim ve kazanımlar değerlendirildi.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.DrYalçın ATLI ve Hastane Yöneticisi Uzm.Dr.Abdurrahman YILMAZ eşliğinde eğitimcilerimiz ile birlikte yeni kurulan 4 yataklı yoğun bakım ünitesi gezilerek yerinde gözlem yapıldı.

  1. İlgili Dosyalar