silinecek Kurum Başkan Yardımcımız Dr. Turhan Sulhan, Hatay İl Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Destek ve İdari Hizmetler Kurum Başkan Yardımcımız Dr. Turhan SULHAN,  HATAY Kamu Hastaneleri Birliği  Genel Sekreterliğini ziyaret ederek kentte yürütülen sağlık çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Başkan Yardımcımız,  Sağlık Tesisleri Daire Başkanı Dr. Murat YAZICI  ile Başkan Yardımcısı Turhan Sulhan’ın Danışmanı Metin AYDEMİR gerçekleştirdikleri ziyarette, Hatay Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Ömer AKIN tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından gerçekleştirilen Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı’na katılan Kurum Başkan Yardımcımız, burada yaptığı konuşmada ,Hatay ‘da yürütülen sağlık çalışmalarını yerinde görmeyi ,tamamlanacak olan 750 yataklı  yeni hastanenin Hatay'a sağlık açısından vizyon katacağını; bu doğrultuda  ülke genelindeki tüm genel sekreterliklere ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, ziyaretlerinin sonunda Ankara’da Kurumda yer alan her başkan yardımcılığı tarafından kendi hizmetleri ile ilgili her kent için bir rapor ve değerlendirme notunun hazırlandığını kaydetti.
Toplantıda Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm.Dr. Ali PEKMEZCİ bir sunum yaparak, ildeki sağlık hizmetlerinin işleyişini anlattı. Karşılıklı fikir alışverişi çerçevesinde geçen toplantıda mevcut hastanelerin genel durumu ve ildeki sağlık yatırımları görüşüldü.
Toplantı sonunda, sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirme imkanı bulduğunu ifade eden Kurum Başkan Yardımcımız, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticilerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.