silinecek Bölgesel Basın ve İletişim Birimleri Çalışma Toplantısı - ORDU

“7. Bölgesel Basın ve İletişim Birim Sorumluları Eğitimi” 09-10 Aralık 2015 tarihinde Ordu İlinde yapıldı. İki gün süren eğitimde; basın ve haber etiği, basın hukuku, sağlık medya yönetimi, sağlık haberciliği, haber sistemi eğitimi, yerel basınla ilişkiler, yerel basın ve sağlık haberciliği gibi konulara yer verildi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İletişim Daire Başkanlığı tarafından, Genel Sekreterliklerle ve bağlı sağlık tesisleri ile koordinasyonun sağlanması maksadıyla Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince kurulan haber sistemi tanıtılarak istatistik verileri değerlendirildi.

Çalıştaya Ordu Vali Vekili Ahmet Akın VARICIER, TKHK 1. Hukuk Müşaviri Av. Erol DEMİRCİ, TKHK İletişim Daire Başkanı Ali ÖZHAN, TKHK Hukuk Müşavirliğinden Av. Didem ÖZKIDIK, Ordu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat KÜÇÜKOĞLU, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Kubilay VURAL, İdari Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Hakan HACISALİHOĞLU, Mali Hizmetler Başkanı Selahattin KURUCU, TKHK İletişim Daire Başkanlığı personellerinden eğitimciler, Ordu, Karaman, Samsun, Sinop, Kastamonu, Amasya, Tokat, Rize, Giresun, Trabzon ve Erzincan illerinin Kamu Hastaneleri Birliklerinin Basın ve İletişim Birimi sorumluları katılmıştır.

Basın mensuplarıyla etkileşim programında konuşan Ordu Vali Vekili Ahmet Akın Varıcıer: “Sağlık hizmeti önemli ve riskli bir hizmettir, kamu yararı açısından en önemli hizmetlerden biridir. Bununla beraber getireceği sorunları da kabullenmek gerekiyor” dedi. Varıcıer, yapılan çalıştayın çok önemli olduğunun altını çizerek,” Basın ve İletişim Birimlerinin kurulması, vatandaşlarımızın en temel gereksinimi olan sağlık hizmetini nasıl alacaklarını öğrenme noktasında ciddi bir kamu hizmeti gördüğünü düşünüyorum” diye konuştu.

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Küçükoğlu ise,” Bizim amacımız medyaya yapmış olduğumuz çalışmalardan dolayı en iyi, en doğru, en hızlı bilgiyi zamanında ulaştırmak” şeklinde konuştu.