silinecek Bölgesel Basın ve İletişim Birimleri Çalışma Toplantısı - KONYA

Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Destek ve İdari Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı ve İletişim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Basın ve İletişim Birimleri Çalıştayının 4'üncüsüne Konya ev sahipliği yaptı. 

 

Çalıştayda ele alınan konular ve oluşturulan basın ve iletişim birimine dair bilgiler, düzenlenen basın toplantısında anlatıldı. Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Gökhan Darılmaz, Hılton Garden In'de düzenlenen toplantıda, 2 Kasım 2012'de kurulan Türkiye Kamu Hastaneler Kurumunun kendi kurumsal kimliğini adım adım gerçekleştirdiğini söyledi.

 

Konya'da düzenlenen çalıştayda, çeşitli illerden gelen iletişim ve basın birimi görevlilerine çeşitli eğitimlerin verildiğini ifade eden Darılmaz, "Önemli olan doğru haberin, doğru ve detaylı bir şekilde aktarılmasıdır. Eksiklerimizi uygun dillerle açıklayan gazetecilerin bize pozitif katkıları oldu. Konya basını sorumluluk aldığı zaman pozitif katkılar sundu" diye konuştu. 

 

TKHK İletişim Daire Başkanı Ali Özhan ise sağlık konusunda haber zemini çok fazla hazırlanmadığı için gazetecilerin sıkıntı yaşadığını ifade etti. Varsa tedavi konusundaki ihmalleri ortaya koyan yayınlara da çok fazla tepki göstermemek gerektiğini vurgulayan Özhan, şunları kaydetti: "İrtibatın sağlam kurulması için Sağlık Bakanımızın talimatı ve Cumhurbaşkanımızın gayretleriyle her ilde, her genel sekreterlikte basın ve iletişim birimi kurmaya karar verdik. Sağlık Bakanlığı bünyesinde basın müşavirliği var. O bütün teşkilatı yönetiyor. Sağlık muhabirleri için daha çok haber kaynağı olan yerlerle irtibatlı olmamız gerektiğine kanaat getirdik. Onun için her bir ildeki genel sekreterlikle bire bir çalışacak basın ve iletişim birim sorumlusu atamalarını yaptık."