silinecek Bölgesel Basın ve İletişim Birimleri Çalışma Toplantısı - İZMİR

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Destek ve İdari Hizmetler Başkan Yardımcılığı bünyesinde; İletişim Daire Başkanlığı tarafından 5. Bölgesel Basın ve İletişim Çalışma Toplantısı İzmir'de 18-20 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlendi.

İzmir Güney ve Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinin ev sahipliğinde düzenlenen çalışma toplantısına; İletişim Daire Başkanımız Ali ÖZHAN, İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç.Dr. Ahmet Emin ERBAYCU, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Namık Kemal KUBAT, İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Murat TÜRKYILMAZ, Mali Hizmetler Başkanı Ali ÖZSOY, Basın Müşavirliği, TKHK Hukuk Müşavirliği, TKHK İletişim Daire Başkanlığı çalışanları, çevre illerin Basın ve İletişim Birimi Sorumluları ve çok sayıda Basın Mensubu katıldı.

İletişim Daire Başkanımız, Basın Mensuplarını bilgilendirme toplantısında basının kurum için değerini ve önemini vurgularken, “Sağlık Bakanlığımızın son bir yıl içerisindeki en güzel uygulamalarından biri olan Türkiye'nin 81 ilindeki 89 Genel Sekreterlikte Basın ve İletişim Birimlerinin kurulması ile en temel amaçlarımızdan birine ulaştık. Değerli basınımızın habere ulaşma, haber yapma konularındaki kaygılarını, çabalarını gözeterek  bu  amacımızı gerçekleştirdik. Basın ve sağlık hizmetleri arasındaki iletişimi kesintisiz sağlamak için başta Genel Sekreterliklerimiz olmak üzere Eğitim ve Araştırma Hastanelerimizde de çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Buradaki ana gayemiz  mesaisiz bir kaç meslekten biri olan basın ve sağlık çalışanlarını doğru zeminde buluşturmak, sağlık konulu haberleri topluma daha hızlı ve uygun şekilde verebilmek. Bu amaçla Basın ve İletişim alanında kadromuzu zenginleştirdik. Yaşanan bu gelişmeler bize büyük mutluluk veriyor. Sistemimize Türkiye’deki iller arasında en çok haber girişi yaparak bu konuda çaba sarfeden aynı zamanda bizlere ev sahipliği yapan İzmir’ deki KHB Genel Sekreterlik Basın ve İletişim Birimi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Basın çalışanlarının merak ettikleri konularda soru-cevap şeklinde devam eden toplantıda “Basın ve İletişim” konusunda yapılan çalışmalar, önümüzdeki dönemde planlanan projeler basın ile paylaşıldı.