silinecek Cerrahi Hemşireliğinde Temel Yaklaşımlar Kongresi

 

 Değerli Meslektaşlarımız;

Ebe ve Hemşireler Derneği Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile ortaklaşa düzenlenen  09-11 Mart 2017 tarihleri arasında Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda Gerçekleşecek Olan 1.Karadeniz Cerrahi Hemşireliğinde Temel Yaklaşımlar  Kongresi’ne davet etmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayız.

Bu kongrede Akademisyenler ve Klinisyenler El Ele ‘’CERRAHİDE ENFEKSİYONSUZ YARINLAR ‘’ teması ile cerrahi ve ameliyathane hemşireliğinde bilgiyle yenilikleri buluşturmayı hedefledik. Çağımız hızla gelişip değişen teknoloji çağı, bunun yansıması her alanda olduğu gibi sağlık alanında da yeni yöntemler, yeni cihazlar ve yeni uygulamalarla karşımıza çıkmaktadır.  Sağlık sistemindeki sahip olduğumuz bilgiler uygulamalar teknolojiler kısa zaman içinde geçerliliğini yitirebilmekte ve yenileri dijital dünyanın şaşırtıcı yenilikleri ile uygulama alanlarına da olağanüstü bir hızla ulaşmaktadır. Bu hızlı dünya cerrahi ve ameliyathane hemşirelerin mesleklerini uygulama alanlarında etkin sunabilmeleri için kişisel ve profesyonel olarak hazır olmalarını gerektirmektedir.

Bu amaçla akademisyen hocalarımızın engin bilgileri ile klinisyen meslektaşlarımızın kıymetli bilgilerini bir araya getirerek hasta bakımını en yüksek düzeye çıkarmayı hedefleyerek meslektaşlarımızın bilgilerini tazeleyip profesyonelce mesleklerini sergileyebilecekleri konuları içeren kongremizde; geniş bir bilimsel proğram, konferanslar, poster ve sözel sunum oturumları ve sosyal proğramlar hazırladık.

1.Karadeniz Cerrahi Hemşireliğinde Temel Yaklaşımlar Kongresi’ne katılan meslektaşlarımızın kendi sorunlarından bir şeyler bulabileceği, aklındaki sorulara cevap alabileceği ve katkı sağlayabilecekleri bir bilimsel programın oluşması için çalıştık. Kongremizde cerrahi ve ameliyathane hemşirelerini yakından ilgilendiren bir konu mutlaka olacaktır. Gelin sorunlarımızı birlikte tartışalım, çözümü birlikte üretelim ve bilgi paylaşımında bulunalım. Cerrahi ve ameliyathane hemşireliği mesleğinde başarıya ve daha ileriye gitmek için kongremizde sizlerle buluşacak olmanın heyecanını taşıyoruz.1.Karadeniz Cerrahi Hemşireliğinde Temel Yaklaşımlar Kongresinde buluşmak dileğiyle.

Düzenleme kurulu adına saygılarımı sunarım.

Kadriye GÜLSEREN

                                                                                                                                          Kongre Başkanı